Bilim

Milli Gurur Wattozz

İşte AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Taser Silahına Rakip Ulusal Enerji Silahı ‘Wattozz’

Dünyanın bir hayli ülkesinde 1 milyondan fazla polis memuru tarafından kullanılan uzaktan tesirli elektroşok silahı Taser’e, imalatı bitirilen ulusal enerji silahı ‘Wattozz’ rakip oldu. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li rakibine mukayese et üstün özellikler taşıyan yerli silahın ilk resimleri bugün medyaya servis edildi.

Dünyanın bir hayli ülkesinde 1 milyondan fazla polis memuru tarafından kullanılan uzaktan tesirli elektroşok silahı Taser’e, imalatı bitirilen ulusal enerji silahı ‘Wattozz’ rakip oldu. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li rakibine mukayese et üstün özellikler taşıyan yerli silahın ilk resimleri bugün medyaya servis edildi.

İLK FOTOĞRAFLAR KAMUOYUYLA PAYLAŞILDI

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 100 günlük icraat programında, “Savunma endüstri projelerine ayrı bir ehemmiyet veriyorum. Programımızda yer alan 400 projenin 48’i savunma endüstrimize aittir” izahında bulunmuştu. Bunun üzerine Albayraklar Savunma A.Ş. çalışmalarında sona gelinen ulusal elektroşok silahı ‘Wattozz’un ilk resimlerini kamuoyu ile paylaştı. WattozzSida (Silahlı İnsansız Deniz Aracı) projesiyle tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken yerli şirket, şimdi de imalatını bitirdiği uzaktan tesirli kablosuz Ulusal enerji silahı Wattozz’un dünya tanıtımını yapmaya hazırlanıyor.

TÜRK YAPIMI SİLAH KABLOSUZ OLARAK GELİŞTİRİLDİ

Dünyanın bir hayli ülkesinde kullanılan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ menşeili Taser silahı, ciddi yaralanmalara neden olduğu gerekçesiyle son senelerde çok tartışılıyor. Beynelmilel Af Örgütü’nün raporlarında da Taser’ın ciddi yaralanmalar oluşturduğu yüzlerce olay bulunuyor. Söz konusu silahın aksine kablosuz olarak geliştirilen ve üstün özelliklere sahip olan Türk yapımı enerji silahı Wattozz dikkatleri üzerine çekiyor.

“BİZ AMERİKA’DAN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİYORUZ”

Konuyla alakalı izahlarda bulunan Albayraklar Şirketler Grubu İdare Heyeti Başkanı Adnan Albayrak, silahın Türk akademisyenler tarafından yüzde yüz yerli malzemeyle üretildiğine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye piyade tüfeğini dahi yabancı lisans altında üreten bir ülkeyken son 15-16 senede her şey değişti. Artık dünyaya helikopter, insansız hava aracı gibi ağır silahlar satan bir ülke haline geldik. Ürettiğimiz Wattozz Enerji Silahı da bunun en büyük göstergelerinden biridir. Biz Amerika’dan daha iyisini yapabiliyoruz. Silahımız, Türk akademisyenler tarafından tamamiyle değişik bir teknoloji ve yüzde yüz yerli malzeme ile üretildi. Dünyada bir eşi ve benzeri daha bulunmuyor. Bu gelişmiş silahın tüm emniyet güçleri tarafından kullanılmaya başlanması ile dünyada ateşli silah kullanımının azalacağını, ölüm ve ağır yaralanma gibi istenmeyen vaziyetlerin önüne geçileceğini düşünüyorum”.

Albayraklar Şirketler Grubu İdare Heyeti Başkanı Adnan Albayrak

“ÜLKEMİZE BÜYÜK BİR DÖVİZ GİRDİSİ VE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”

ABD’li Taser’in çok fazla riziko taşıdığını ve dezavantajlara sahip olduğunu vurgulayan Başkan Albayrak, eskiyen kablo teknolojisiyle silahın hedef alma talihinin bulunmaması yüzünden ciddi yaralanmalara kapı araladığını belirterek, “Dünya polis örgütleri mevcut kablolu elektrik silahlarını kullanmaya bitirip Türk yapımı kablosuz silahlarımızı seçenek edecek. Bu sayede ülkemize büyük bir döviz girdisi ve katma değer de sağlanacak” diye konuştu. Diğer savunma teknolojileri ve silah projelerinin yapımına da hızla devam edildiğini söyleyen Albayrak, Wattozz Enerji Silahının seri imalat hazırlıklarının bitirdiğini ve gerçekleştirilecek tanıtımdan sonra dünya genelinde distribütörlüklerin verileceğini kaydetti.

UYGUN BİR ÜCRETTEN, FİYATSIZ EĞİTİM VE TAM GARANTİ İLE SATILACAK

Şirketten yapılan izaha göre; Wattozz Enerji Silahı, rakibine mukayese et uygun bir ücretten, fiyatsız eğitim ve tam garanti desteği ile satılacak. Ulusal silah, kablosuz kurşun ve çift atış özelliği; antivibrasyon sistemli dahili kamera, radyo frekansı ile uzaktan kurşun/ elektrik kontrolü, barutsuz, gazsız ateşleme sistemi, yüksek tetik hassasiyeti, nokta atışı yüksek isabet özelliği, suskun ateşleme, insan sesli ikaz sistemi, dahili amaçlama lazeri, dahili gece aydınlatma feneri, dataport data bilgi sistemi, dolaysız contact modu, kullanışlı kabze, uzun batarya ömrü ve ışıklı ikaz göstergeleriyle ön tasarıya çıkıyor.

 

Oyunuz kaydedildi! Şimdi paylaşabilirsiniz!


Ne Düşünüyorsun?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı