15 Nisan 2021

Bitcoin 60.000 dolar seviyesini aştı

Bitcoin 60.000 dolar seviyesini aştı


bitcoin değeri 60.000 doları aştı


Kripto para piyasasının şüphesiz ki en çok bilinen kripto parası "Bitcoin" olarak karşımıza çıkıyor.Cumartesi günü 60.000 dolar'ı zorlayan Bitcoin sonunda bu seviyenin üstüne çıkmayı başardı ve şu an yazımızı yazdığımız an itibari ile 62.750 dolar üzerinden işlem görüyor. Bitconin'in tl olarak karşılığı ise şu anda 510 bin tl'ye karşılık geliyor. Bitcoin geçtiğimiz aylardan bu yana hep 50.000 ila 60.000 seviyeleri arasında geziyordu. Ara sıra düşmesine ve yükselmesine rağmen de bir türlü 60.000 direncini geçememişti.Ancak Cumartesi günü yaptığı bir atakla 60.000 direncini geçmeyi başardı.Analistlerin çoğu Bitcoin için bu değerin aslında hala çok ucuz olduğu kanısındalar.Çoğu analiste göre Bitcoin 1 milyon tl değerini aşacak. Bitcoin'in son 1 yıllık getirisi %500'ü geçti ve geçtiğimiz sene bu zamanlarda ortalama fiyat olarak 80.000 tl'den günümüzdeki fiyatı ile 510 bin tl'ye geldiğini gördüğümüze göre bu durum çokta zor gibi durmuyor.

Bitcoin neden bu kadar yükseliyor ?


Aslında cevabı basit.Bitcoin'e olan büyük yatırımlar, bazı ülkelerin Bitcoin'i gerçek para olarak kabul etmek üzerine yaptığı çalışmalar,bazı işletmelerin de kripto para ödeme sistemini kabul etmesi bunların en başlarında geliyor.Bu gibi sebeplerden dolayı da Bitcoin durmadan yatırım alıyor ve değeri de gittikçe artıyor.Ayrıca Bitcoin madenciliğinin de artması ile kazımdan gelen Bitcoin'ler ve çıkarılan Bitcoin'ler yine fiyatın artmasına ve arzın oluşması adına büyük rol oynuyor.Oluşan bu arz da talebi yükseltiyor.
Bitcoin alım-satım için siteler ?


Eğer ki sizde Bitcoin'e yatırım yapmak istiyor ama hangi Bitcoin borsası ve sitesi sizin için uygun seçemiyor musunuz ? O zaman sizler için aşağıda bu siteleri belirttik.
İşte en çok Bitcoin alım-satımı yapılabilecek ve güvenilir sitelerin listesi :

Global siteler :

Binance
Bitpanda
Thodex
Coinbase Pro
Bitfinex
Bitstamp
Kraken
Kucoin
CEX.IO
Icrypex
Bitlo.com

Türk siteleri :

Paribu
BtcTürk
Bixeten
Bitci
Vebitcoin


NOT : Yazımız al-sat niteliği veya yatırım amaçlı yazılmamıştır.Burada yazılan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.


EmoticonEmoticon