11 Nisan 2021

Age of Empires IV çıkış tarihi ve oyun içi görselleri

Age of Empires IV'ün arkasındaki ekip, oyunu oynarken tarihi öğrenmenizi istiyor


age of empires 4 savaş görseli

Age of Empires oyunları her zaman tarihi bir zeminde geçti, ancak Microsoft ve Relic Entertainment, Age of Empires IV ile işleri daha da ileriye götürmek istiyor. Oyun, kampanyalar boyunca anlatımlı belgeseller, zaman dilimi ve müziğin yanı sıra hem dünya tarihinden hem de Age of Empires serisinin tarihinden ilham alan sanat ve oyun tasarımına sahip olacak . Yayınlandığında, Age of Empires IV Orta Çağ'a odaklanacak, oyuncuların küçük tarım köyleriyle başlayıp kaleler ve krallar inşa etmelerini sağlayacak. Oyuncular tek bir maçta yüzlerce yıllık tarihi deneyimleyebilirken, oyunda oyuncuların nesiller boyu süren gerçek hayat hikayelerinden geçmesine izin veren kampanyalar da yer alacak. Şimdiye kadar, ilan edilen tek şey, Hastings Savaşı ile başlayan Norman fethi oldu. Age of Empires'daki kampanyalar, yapacağınız savaşlara ve görevlere her zaman bazı tarihsel bağlamlar eklemiştir, ancak Age of Empires IV'te her birine, yerinde çekilmiş belgesel görüntüler eşlik edecek. Oyunun arkasındaki ekip, bunun tarihi kutlamak için olduğunu söylüyor, ancak oyunculara yaptıklarıyla ilgili bağlam sağlamak için de çalışıyor. Bunun oyuna nasıl katkıda bulunabileceğini görmek kolaydır.Çatışmalar eğlencelidir, ancak bir savaşı neden kazanmak istediğinizi bilmek , gerçekten de tüm bunların dramına katkıda bulunabilir.

age of empires grafik görüntüleri
Ekip ayrıca ses aracılığıyla tarihi hayata geçirmeyi umuyor. Başlangıçta medeniyetler dillerinin eski versiyonlarında konuşuyor olacaklar. Örneğin, İngilizce olarak oynuyorsanız, muhtemelen ünitelerinizi oyunun başında anlayamayacaksınız çünkü günümüz oyuncuları tarafından tanınmayan bir İngilizce versiyonunu konuşuyor olacaklar. Bununla birlikte, ilerledikçe, dil bugün konuştuğumuz dile doğru geliştikçe söylediklerini daha da anlamaya başlayacaksınız. Benzer şekilde, müzik, uygarlığınız ilerledikçe oyun boyunca tam bir orkestra olacak şekilde gelişecek. Ekip, gerçek hayat tarihi hakkında konuşmanın arasında, Age of Empires'ın bir franchise olarak tarihini ve Age IV'ün mirasını nasıl devam ettirip geliştireceğini de konuştu . Bir AoE oyunu oynayan herkese , sanat tarzı anında tanıdık gelecektir, ancak binalarınızda yapılan işi gösteren altın ışıklı insanlar gibi ek gelişmelere sahip olacaktır. Geliştiriciler ayrıca, hangi mekaniklerin ve davranışların kasıtlı tasarım kararları olduğunu ve hangilerinin ince ayarlanıp genişletilebilecek teknik sınırlamalardan kaynaklandığını anlamaya çalışmak için eski oyunun tasarımına bir göz atma hakkında konuştular.
age of empires iv oyun görseli

Age of Empires IV ne zaman çıkacak ?


Age of Empires'ın çıkış tarihi olarak kesin bir tarih olmasa da Sonbahar 2021'de çıkması bekleniyor. Bu arada Age of Empires şu anda Steam'e geldi görselleri eklendi ancak tabiki de satın alma işlemi yapılamıyor. Ancak almayı düşünenler istek listenize eklemeyi unutmayın.
Son olarak Age of Empires hayranı olan ancak genellikle tarih hakkında bilgisiz olan biri olarak, oynarken öğrenmeyi dört gözle bekliyorum. Serideki önceki oyunların tarihi bir kıyafeti olsa da, bana çok şey öğrettiklerini söyleyemem. Belki bu, Age of Empires 4 ile çağ değişecek. Ancak görünüşe göre oyun, hem eski uygarlıklar hem de çok eski olmayan oyunlar hakkında her oyun modunda bol miktarda tarihsel bağlam sunmak istiyor.


EmoticonEmoticon