25 Nisan 2021

Bir şirket daha Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı

Bir şirket daha Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı


Venezuela'lı Caracas Air şirketi Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı


Gün geçmiyor ki şirketler Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamasın.Şimdi de Venezuela'nın havacılık akademisi olan Caracas Air Bitcoin'i yeni ödeme sistemi olarak kabul etmeye başladı. Venezuela'nın önde gelen havacılık akademisi olan Caracas Air Ceo'su Oliver Laufer tarafından yapılan bir Twitter açıklamasına göre şirket artık Bitcoin'i ödeme olarak kabul etmeye başladı. Ayrıca şirket, yeni ödeme yöntemi olan Bitcoin'le ödeme yapacak olanlara da indirim yapacak.
Caracas Air şirketi kimin, ne zaman kuruldu ?

Miami Dade College mezunu olan Laufer, 2015 yılında kardeşiyle birlikte şirketi kurdu. 12 yıl önce, bir Cessna 172 Skyhawk uçağı satın almak ve bir uçuş okulu başlatmak için gereken her şeyi sattılar. Şu anda, Caracas Air'in yaklaşık 900 öğrencisi var ve Latin Amerika'da en hızlı büyüyen havacılık akademilerinden biri haline geliyor.


Venezuelalılar hiper enflasyonu yenmek için kripto para kullanıyor


Venezuela bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul ediyor


Hiper enflasyonla boğuşan Venezuela, kripto para birimi olan Bitcoin'i ilk günlerinden beri benimsenmesi ile ön saflarında yer alıyor. Blockchain sleuth Chainalysis tarafından sağlanan verilere göre, eşler arası ticaret açısından ABD ve Rusya'nın ardından dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi olarak nitelendiriliyor. Bitcoin dışında, Dash gibi diğer kripto para birimleri de işlevsiz sosyalist ülkede gelişiyor.Sizlerin de değerli düşüncelerini merak ediyoruz.Ne düşündüğünüzü bizlere aşağıda yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Not : Burada yazılan makale sadece haber yazısı anlamı taşımaktadır.Kesinlikle al-sat tavsiyesi taşımamaktadır.


EmoticonEmoticon