11 Mart 2021

Oppo Find X3 Pro Kamera Detayları

Oppo Find X3 Pro'da Sony Kamera Kullanacak


oppo-find-x3-pro-kamera
Oppo yeni telefonu Find X3 Pro'yu duyurdu ve 11 Mart itibari ile Oppo Find X3 Pro tanıtıldı. Cihazın 30 Mart'ta satışa sunulması bekleniyor, ama ülkemize ne zaman gelir orası tam belli değil ne yazık ki.Ancak şimdiden kamerası dikkatimizi çekti.İşte Oppo'nun yeni amiral gemisi Oppo Find X3 Pro'nun kamera ayrıntıları. Oppo Find X3 Pro telefonunda Sony kamerasını kullanmayı tercih etti. 4 arka kameraya sahip olacak olan telefonun iki arka kamerası öne çıkıyor.Bu iki arka kameradan her biri "milyar renkli fotoğraf ve video" içeren detaylara sahip bir kamera olarak karşımıza çıkıyor. Bu da bize daha güzel ve net ayrıntılara sahip bir kamera olduğunu gösteriyor. Ayrıca hem geniş hem de ultra geniş görüş alanlarınlarını kapsayan iki adet 10-Bit 50 megapiksellik Sony IMX 766 sensörü bulunan bir çift birincil kamera ile birlikte geliyor.

Bu iki önemli kameraların özellikleri ise şöyle:
50 megapiksel ultra geniş açılı kamera 110° görüş alanı, f/2.2 diyafram, 4cm makro çekim
50 megapiksel geniş açılı f/1.8 diyafram, optik görüntüleme sabitleme özellikleri bulunuyor.

Kamera modülünde ayrıca, süper yakın ayrıntıları yakalamamızı sağlayacak 60x mikrolens de bulunuyor. 193g ağırlığında olan yeni amiral gemisi aynı zamanda IP68 sertifikasına sahip, yani 30 dakikaya kadar suya dayanıklı ve 1.5 metreye kadar da su altında kalabiliyor.Bu da su altında daha güzel görüntüler almamıza olanak sağlayacak. Ayrıca, kameraların gördüğü tüm renkleri görüntüleyebilen 120Hz QHD + HDR10 ekrana sahip bir telefon olarak geliyor. Arka kameraları gibi ön kamerası da güçlü olacak ve 32 megapiksel gibi iyi bir kamera ile karşımıza çıkacak.Daha güzel selfieler çekmenize imkan verecek olan bu kameranın özellikleri arasında f/2.4 diyaframa kadar yakınlaştırma ve 1080p çözünürlük ve @30fps de video çekme özellikleri bulunuyor.
oppo-find-x3-pro


İlginizi Çekebilir
Oppo Find X3 Pro Özellikleri


Yeni Kamera Teknolojisi Ne Gibi Özellikler Sunuyor ?

Sony tarafından geliştirilmiş olan "10-Bit" özelliği sayesinde artık ultra geniş açılı kamera daha net bir görüntü yakalayabilecek ve ayrıca 4cm'ye kadar yakın mesafelerde makro odaklama sunacak. Bu kamera, Oppo'nun gündüz, gece, yağmur ve parıltılı alanlarda çekilen fotoğraflarının da yansımaya karşı önleyici bir özellik sunacak. Sony bu özellikleri de sunmak adına 10-Bit teknolojisini geliştirmiş ve bu özellikle renk sapması gibi olayları ortadan kaldırmayı hedeflemiş durumda. Oppo'nun Find X3 Pro telefonu, çift birincil kameraların Sony ile " daha fazla açıdan zengin, milyar renkli 10 bitlik yakalama teknolojisi" kullanılarak ortak tasarlanmış ve çekimden ekrana kadar eksiksiz bir 10-Bit renk yönetimli ardışık düzen sunan ilk telefonu olduğunu da söylüyor.Ve Oppo bu renk düzenini desteklemek adına diğer birkaç üreticinin de sunduğu tüm kameralarda renk tutarlılığını sunuyor.Aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere çekilen fotoğraf daha net ve renkleri daha canlı çıkmış.
oppo-find-x3-pro-fotografEmoticonEmoticon