28 Mart 2021

Elon Musk Bitcoin ile Tesla satacak

Elon Musk Bitcoin ile araba satacak


elon musk bitcoin ile tesla satacak


Elon Musk geçtiğimiz günlerde twitter üzerinden bir tweet attı ve Bitcoin ile artık Tesla alabilirsiniz şeklinde bir yazı paylaştı. Musk, ABD dışındaki ülkelerde de bu ödeme yöntemini kullanacaklarını ifade etti ancak hangi ülkeler olacak bu tam olarak netlik kazanmış durumda değil.Musk ödemeyi kabul etmek için de açık kaynaklı bir yazılım kullandığını ifade etti. Tesla'nın doğrudan Bitcoin düğümlerini çalıştırdığını da sözlerine ekledi. Düğümler dediği durum , işlemleri doğrulamak ve bir ödemenin tekrar etmesini engellemek yani iki kez ödeme yapılmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Ünlü iş adamı Tesla arabaların artık Bitcoin ile alınmasını mümkün kılacak ama aslında bunun arkasında Elon Musk Bitcoin'i mi destekliyor bu soru akıllara geliyor.Çünkü geçenlerde de 1.5 milyon dolarlık Bitcoin almıştı.Musk'ın kabul ettiği bu ödeme yöntemi ayrıca Bitcoin'in artık gerçek bir para olarak kabul görmesini de sağlar mı akıllara gelen bir ayrı soru olarak karşımıza çıkıyor.
Bir şirket tarafından yapılan bir araştırmaya göre de Musk'ın, "Bitcoin'i kabul etmesiyle birlikte ileriki 12 ile 18 ay aralığında ödemelerin %5 civarinda Bitcoin ile yapılacağı düşünülüyor.Ayrıca kripto paranın kabulü ile de ilerleyen zamanlarda bu işlemlerin artacağını ve ödemelerin daha çok Bitcoin ile yapılabileceğini söylediler".Tesla iade durumunda nasıl geri ödeme yapacak ?


Bu konuya da değinen Musk, geri ödeme yapılacak olursa yine Bitcoin veya ABD doları cinsinden bir ödeme gerçekleşeceğini ifade etti ancak o zamanın ABD doları ne kadara geliyorsa o şekilde bir ödeme yapılacağını ifade etti.Ancak Musk, geri iade ödemelerinde ABD doları cinsinden yapılacak ödemelerde iade etme hakkını saklı tutuyor.EmoticonEmoticon