25 Şubat 2021

Netflix Otomatik İndirme Özelliği Getiriyor

Netflix artık beğeneceğinizi düşündüğü videoları otomatik indirecek

netflix otomatik indirme özelliği
Netflix platformu artık sizlerin de beğeneceğinizi düşündüğü videoları otomatik olarak indirecek bir sistemi devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu özellik şimdilik sadece android platformunda test ediliyor. İlerleyen zamanlarda da IOS platformunda bu özelliği test edecekleri ifade edildi. Şirket kullanıcıların izlediği verilere dayanarak otomatik olarak onlara yakın videoları telefonunuza indirecek. Bu sayede artık çevrimdışıyken de insanların zaman geçirmelerinin bir yolunu bulmak için uğraşıyor.
Şirketten yapılan açıklama da şu şekilde : "İster uzun bir araba yolculuğuna sıkışmış bir komedi hayranı olun, ister interneti olmayan bir romantik komedi aşığı olun, işi her zaman sizi eğlendirmek ve memnun etmek için bekleyen yeni bir şeyler olması için yapıyoruz," dedi.

İzlediğiniz verilere dayanarak indirilenler menüsünde "Sizin İçin İndirilenler" adı altında gösterilecek olan videolar wifi bağlantısına sahip olduğunuzda indirilecek. Ayrıca ne kadar içerik indirmek istediğinizi de kapasite olarak sınırlayarak (1gb, 3gb ve 5gb gibi ) indirmeleri de kısıtlama şansınız da olacak. Şirket akıllı indirme seçeneğinden sonra bu özelliğin gelmesi ile de kullanıcılar içinde olumlu sonuçlar alacağını düşünüyor.Şirketten gelen açıklamalar olursa sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


EmoticonEmoticon